Okna balkonowe - jak połączyć nowoczesność i nie przepłacać?

Okna balkonowe – jak połączyć nowoczesność i nie przepłacać?

Okno balkonowe to zdecydowanie ważny element tworzący estetykę domu. Ma nie tylko izolować pomieszczenie pod względem termicznym, ale może być też istotną częścią całej aranżacji domu. Sprawdzamy, na jakie nietypowe balkonowe okna w Rzeszowie warto się zdecydować.

Różne rodzaje okien balkonowych

Niezależnie od tego, czy właśnie urządzamy swoje mieszkanie na najwyższym piętrze bloku, czy jesteśmy na etapie zakupu projektu domu – okna balkonowe mogą być naszą osobistą wizytówką. I chociaż w pierwszym z tych przypadków będziemy mieć niewielki wpływ na typ okna balkonowego, który pojawi się w naszym przyszłym domu, to warto zwrócić na to uwagę przy wyborze mieszkania.

Salon to wizytówka każdego domu, a okno balkonowe jest nie tylko przepustką na świeże powietrze, to także sposób na doświetlenie pomieszczenia i naszą osobistą dekorację.

Na rynku dostępne są okna balkonowe, które różnią się:

  • ilością skrzydeł;
  • sposobem otwierania (do środka, na zewnątrz, rozsuwane);
  • materiałem wykonania;
  • dodatkowymi zabezpieczeniami.

Standardowo w polskich domach mamy do czynienia z oknami balkonowymi o jednym skrzydle, które otwierają się do środka pomieszczenia. To nie znaczy jednak, że jesteśmy na nie skazani i to właśnie wyróżnienie się w tych cechach może robić różnicę.

Ważne cechy okien balkonowych

Nowoczesne typy okien balkonowych, nawet w przypadku klasycznych rodzajów, dają ich użytkownikowi dodatkowe funkcje. Warto, aby okna balkonowe były uchylne – ta funkcja z czasem może być bardziej przydatna, niż nam się wydaje. Ważnym parametrem jest także ilość skrzydeł, która istotnie wpływa na aranżacyjny odbiór całego pomieszczenia. Warto jednak pamiętać, że dwuskrzydłowe okna balkonowe ograniczą nieco ilość światła, które będzie wpadać do salonu. Prawdopodobnie z tego powodu w blokach, a także niewielkich domach spotykamy przede wszystkim okna jednoskrzydłowe. Niemniej jednak ilość skrzydeł, a także kolor okien balkonowych może doskonale definiować nasz indywidualny styl.

Sprawdź naszą ofertę