Kiedy należy wymienić okna w domu? Oznaki poważnych uszkodzeń

Zastanawiasz się, czy to już ten moment? Kiedy wymiana okien wymaga pozwolenia na budowę? I jakie okna w Rzeszowie będą najlepsze? Sprawdzamy!

Oznaki nieodwracalnych uszkodzeń okien

Brak szczelności i uszkodzenia mechaniczne powstałe na przykład w trakcie gwałtownych zjawisk atmosferycznych to główne czynniki, które powinny nas zmotywować do rychłej wymiany okien. Warto także obserwować drobiazgi – zbyt niska temperatura w pomieszczeniach zimą, notoryczne parowanie okien czy wręcz mokre plamy wokół nich, a także niewłaściwa akustyka okien, będą już poważnym sygnałem do wymiany okien. W Rzeszowie specjalistów od stolarki okiennej znajdziesz w Sembli. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, czy Twoje okna wymagają wymiany – zgłoś się do nas! Wspólnie dokonamy właściwej ich oceny.

Najlepszym czasem na wymianę okien jest okres wiosenno-letni, jednak w przypadku dużych uszkodzeń, niewłaściwego montażu czy wyraźnej zmiany koloru lub struktury widocznej na okiennej ramie – nie warto czekać. W końcu okna w domu to coś więcej niż komfort.

Wymiana okien – formalności

Wymiana okien nie wymaga uzyskania pozwoleń, o ile nie zamierzamy ingerować w ich wielkość i kształt. W takich przypadkach mówimy o typowych pracach remontowych i jedyny przypadek, kiedy takie prace wymagać będą pozwoleń, to konserwacja budynków zabytkowych.

Jeżeli jednak ingerujemy w konstrukcję budynku, wówczas w grę wchodzi także prawo budowlane. Pozwolenia na budowę będzie wymagać nie tylko zmiana kształtu czy wielkości okien. Będzie ono konieczne także przy zamknięciu i wykonaniu nowego otworu okiennego oraz przy zamiarze zmniejszenia okna.

Być może zastanawiasz się, jakiego rodzaju okna będą najlepsze dla Twojego domu? Niezmiennie najbardziej popularne są okna aluminiowe, dlatego jeśli szukasz okien w Rzeszowie i okolicach – zajrzyj na naszą stronę i przejrzyj katalog najlepszych okien aluminiowych na rynku: https://sembli.pl/oferta/okna/aluminiowe/.

Sprawdź naszą ofertę