Drzwi z ukrytą ościeżnicą – moda, którą warto przemyśleć

Montaż drzwi z ukrytą ościeżnicą warto przemyśleć już na etapie budowy domu, ale jest to jeden z niewielu minusów. Tego typu drzwi wyglądają atrakcyjnie i mają też szereg innych zalet. Chcesz je poznać? Zapraszamy!

Drzwi ukryte w ścianie – zalety

Nawet jeśli nie tworzymy w swoim domu czy biurze mocno nowoczesnej przestrzeni, warto zastanowić się nad montażem drzwi z ukrytymi ościeżnicami. Są niemal zupełnie niewidoczne, brak ościeżnic sprawia, że wydają się być przedłużeniem ściany, a dodatkowo nie zaburzają aranżacji naszych wnętrz. To wszystko sprawia, że pomieszczenia wydają się być optycznie większe i bardziej minimalistyczne, co jest istotne dla wielu z nas. Z drugiej strony tego typu drzwi możemy spokojnie malować i tapetować w dowolnie wybrany przez siebie sposób.

Ten typ drzwi sprawdzi się w dużej mierze w biurach oraz w tych mieszkaniach, gdzie zależy nam na minimalizmie czy nietypowych rozwiązaniach. Dostaniesz je także w Rzeszowie. Drzwi wewnętrzne z ukrytymi ościeżnicami znajdziesz m.in. w naszym katalogu marki DRE: https://sembli.pl/oferta/drzwi/.

Dwa rodzaje ukrytych drzwi

Tego typu drzwi zwykle dostępne są w wersji lakierowanej i gotowej do malowania. Pomalowanie drzwi w kolorze ściany da designerski efekt, ale warto w tym celu użyć farb zmywalnych – w końcu drzwi dotykamy zdecydowanie częściej niż ścian, a zabrudzenia pojawiają się na nich częściej. Ostatecznie zawsze możemy też przemalować drzwi, kiedy znudzi nam się także kolor ścian. Tego typu drzwi można także okleić tapetą, co także da trwały i nowatorski efekt.

Z drugiej strony mamy także drzwi lakierowane. Te skrzydła staną się bardziej widoczne ze względu na większy błysk drzwi, co sprawi, że będą się one odróżniać na tle ścian.

Ostatni aspekt to także cena. Tego typu drzwi wcale nie muszą być droższe od ich tradycyjnych odpowiedników. Warto o tym pamiętać, szukając drzwi w Rzeszowie czy każdym innym mieście. Pamiętaj jednak, że w Sembli znajdziesz każdy model, o jakim zamarzysz.

Sprawdź naszą ofertę