Okna w Rzeszowie – PCV czy aluminiowe?

Okna w domu to nie tylko kwestie estetyczne, ale przede wszystkim praktyczne. Odporność na warunki atmosferyczne i wieloletnia wytrzymałość – to kluczowe kwestie, które powinny decydować o wyborze rodzaju stolarki okiennej w naszych domach. Postaw na sprawdzone okna. Rzeszów to miejsce, gdzie w wyborze pomoże Ci Sembli!

Właściwości okien PCV

Okna PCV zyskały popularność przede wszystkim dzięki dobrej izolacji cieplnej i relatywnie niskiej cenie. Kluczowa w ich przypadku wydaje się izolacja cieplna i akustyczna, co poprawia bezpieczeństwo i komfort życia, ale może przyczyniać się także do niemałych oszczędności, jeśli chodzi o ogrzewanie domu czy mieszkania.

Okna PCV są odpowiednio wzmocnione, co dodaje im wytrzymałości i ułatwia codzienne korzystanie z nich. W końcu łatwość otwierania i zamykania okien z biegiem lat będzie dla nas równie ważna, co ich szczelność. Wydaje się zatem, że wybór okien PCV to dobra decyzja. I faktycznie, ten typ stolarki okiennej sprawdzi się w każdym domu i mieszkaniu. Nie jest to typ okien ekskluzywnych, okresowo okna PCV mogą wymagać regulacji, aby nie piszczały, ale są one też łatwe w utrzymaniu czystości, co jest atutem dla każdego gospodarza!

Okna aluminiowe – jeszcze bardziej wytrzymałe

Okna aluminiowe cechuje przede wszystkim sztywność i duża wytrzymałość. Są to produkty wykonane z materiałów, które dają możliwość wykonania nietypowych okien – nawet wielkogabarytowych przeszkleń z możliwością otwierania, okien tarasowych czy przesuwnych drzwi. W tej kwestii aluminium zdecydowanie wygrywa z PCV. Wybierając z nami okna w Rzeszowie, nie musisz martwić się o wytrzymałość konstrukcji działowych. Z oknami TeamPlast nawet cienkie ścianki można wykorzystać do stworzenia spektakularnych konstrukcji. Aluminium się nie odkształca, niełatwo je zniszczyć, nie widać po nim także upływu czasu. Wydaje się, że jedyną wadą tych okien może być ich cena. Okna aluminiowe mogą być nawet o 70% droższe od okien PCV.

Okna w Rzeszowie – z Sembli znajdziesz stolarkę odpowiednią dla Twoich potrzeb i budżetu.

Sprawdź naszą ofertę