Okna w Rzeszowie – jak o nie dbać w codzienności?

Dobrej jakości okna drewniane i aluminiowe to produkty naprawdę trwałe i czysto teoretycznie nie wymagają szczególnie intensywnej pielęgnacji. O które z nich warto dbać bardziej? Jak i czym czyścić, aby cieszyły oko przez długie lata? 

Regularne przeglądy okien drewnianych

To grupa okien zdecydowanie bardziej narażonych na korozję i chociaż przez pierwsze lata te zmiany nie będą rzucały się w oczy, to z czasem zaczną Ci przeszkadzać. Dokładnie dlatego warto przynajmniej raz w roku przyjrzeć się przede wszystkim powłoce lakierniczej takich okien. W razie uszkodzeń warto od razu wyrównać je papierem ściernym i odnowić powłokę. Bardzo często drobne uszkodzenia nie wymagają ponownego malowania – ten zabieg jest konieczny tylko przy większych uszkodzeniach ramy okiennej. Okna w Rzeszowie wykonane przez Sembli to zawsze najwyższa jakość, jednak o tego typu produkty dbać trzeba równie mocno.

Także w trakcie sezonowego mycia okien warto pomyśleć o tej wrażliwej stolarce. Do mycia okien można użyć choćby płynu do naczyń, który będzie skuteczny i delikatny jednocześnie. Przy tym typie zabiegów nie należy zapominać także o ramach, które może są mniej widoczną, jednak niezmiernie ważną częścią okien.

Mycie okien PCV

W przypadku okien stworzonych z materiałów syntetycznych należy pamiętać przede wszystkim o tym, aby nie uszkodzić ich mechanicznie. Większość środków czyszczących będzie przez okna PCV dobrze tolerowana (o ile nie będą one przyjmowały skrajnych wartości zasadowych lub kwasowych), natomiast możliwe jest uszkodzenie okien np. poprzez skrobanie lub użycie ostrych gąbek. Zarysowania są nieestetyczne i z czasem zaczną osłabiać strukturę całego okna.

Okna w Rzeszowie od Sembli to estetyka sama w sobie, jednak nie bójmy się ich dokładnego czyszczenia. Przynajmniej raz w roku warto zrobić to dokładnie i nie pominąć każdej z części okna. Zbliżają się święta Wielkanocne – może to jest Twój czas na wiosenne porządki?

Sprawdź naszą ofertę