Kolory w oknach jako trend ostatnich lat

Przez wiele lat nie wyobrażaliśmy sobie innego koloru okien niż biały, jednak od dłuższego czasu ramy okienne zaczynają już przybierać kolory z coraz szerszej palety. Na jaki się zdecydować i jakie mamy możliwości?

Jasne kolory okien

Kolory okien to od dłuższego czasu element wnętrzarskiej mody. W ostatnich latach bardzo popularne stały się jasne, pastelowe odcienie ram okiennych. Jeżeli zatem zastanawiasz się, czy możliwe jest wykonanie okien w kolorze mięty, błękitu czy lawendy – to już wiesz, że tak. Te delikatne kolory nadadzą wnętrzu lekkości i przestrzeni, a jednocześnie idealnie podkreślą styl i charakter pomieszczenia.

Ciemne kolory okien

Innym trendem są ciemne kolory, głównie czerń i grafit. Te odcienie dodają wnętrzu elegancji i szyku, a jednocześnie tworzą kontrast z jasnymi ścianami i meblami. Ciemne kolory okien pasują szczególnie do nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz, ale mogą być również ciekawym rozwiązaniem w tradycyjnych aranżacjach.

Do tej grupy zaliczyć można także drewnopodobne odcienie okien. W Rzeszowie zdarzają się one coraz częściej i prawdopodobnie będą trendem na najbliższe lata. Wielu twierdzi, że nadają one wnętrzu ciepła i przytulności.

Kolory w oknach w Rzeszowie

Sembli prowadzi sprzedaż okien w Rzeszowie w niemal każdym kolorze i chociaż biel nadal dominuje, to zdarzają się projekty bardzo oryginalne. Moda na kolory okien nie oznacza jednak, że trzeba rezygnować z praktyczności i funkcjonalności. Ciemne kolory okien nie będą ograniczać ilości światła, które wpada do domu – to zależy od poziomu zaciemnienia okien, np. żaluzjami. Wybierając ten typ okien, warto dobrać je do aranżacji całego mieszkania i pamiętać o tym, że trwałość kolorowych okien nie różni się od trwałości ich białych odpowiedników. Zatem jeśli szukasz okien w Rzeszowie – zajrzyj do naszej oferty już teraz!

Sprawdź naszą ofertę