Blachodachówki modułowe i w arkuszach – porównanie

W innym artykule wspomnieliśmy, że blachodachówki bywają problematyczne przy skomplikowanych konstrukcjach dachów. Producenci oczywiście zareagowali na ten problem i stworzyli rozwiązania modułowe. Jakie są ich zalety? Kiedy warto zdecydować się na to rozwiązanie?

Blachodachówki modułowe – rozwiązanie dla wielu

Postać blachodachówki, którą kupujemy, ma wpływ nie tylko na sposób jej układania, ale także na konkretny koszt, jaki poniesiemy, biorąc pod uwagę także straty wynikające z odpadów po cięciu. Z tego względu blachodachówka modułowa sprawdzi się w domach o rozbudowanej konstrukcji dachowej. Ze względu na to, że jest to także lekki materiał, ta postać blachodachówki będzie odpowiednia również w domach o obniżonej wytrzymałości konstrukcji rzeźby. Mamy zatem ułatwienie w układaniu bardziej skomplikowanych konstrukcji i lekkość samego materiału, co może stać się atutem dla wielu z nas. Modułowość blachodachówki wcale nie musi być jej wadą przy prostych dwuspadowych dachach. Sembli zajmuje się układaniem dachów w Rzeszowie i okolicach już od lat, dlatego nasze prace zawsze postępują sprawnie, aby maksymalnie szanować czas i pieniądze naszych Klientów.

Blachodachówki modułowe – montaż i cena

Montaż każdego pokrycia dachowego warto zostawić specjalistom. Dokładność jego ułożenia z czasem będzie wpływać na wytrzymałość całej konstrukcji. To wydaje się szczególnie ważne w przypadku blachodachówki modułowej, gdzie mnogość elementów może wymagać niemałej precyzji. Dla specjalistów ten rodzaj pokrycia nie będzie jednak stanowił problemu. Dachy w Rzeszowie najlepiej ułożą nasi specjaliści z Sembli. Pamiętaj o tym i zajrzyj do naszej oferty.

Typ pokrycia może wpływać także na jego cenę, ale istotniejszy będzie zwykle rodzaj samej blachy. Blachodachówka modułowa może kosztować tyle samo, co jej koleżanka w arkuszach, ale także mieć cenę porównywalną do dachówki ceramicznej.

Podsumowując, zastanów się nad kupnem blachodachówki modułowej, jeśli wykańczasz dach wielospadowy lub skomplikowany w budowie, ale rozważ tę opcję także w przypadku dachów niewielkich oraz w domach o starej konstrukcji rzeźby.

Sprawdź naszą ofertę